in ,

Harry Potter Dizisi Resmen Duyuruldu: İşte ‘Aslına Sadık’ Olacak Yeni Uyarlamadan İlk Tanıtım

Harry Potter dizisi resmileşti. HBO Max, isim değişikliği sonrası yaptığı duyuruda nihayet söylentileri ilk tanıtım videosu eşliğinde onayladı.

Harry Potter Dizisi Resmen Duyuruldu (İşte İlk Tanıtım)
- Reklam -
- Reklam -

Harry Potter dizisi resmi olarak duyuruldu. HBO Max, Büyücülük Dünyası’nın yeniden yapımı için eşi benzeri görülmemiş 10 yıllık bir planı resmen duyurdu.

HBO Max’in yaklaşan Harry Potter dizisi duyuru videosu orijinal filmlerden üç ikonik unsuru geri getiriyor. Yazar J.K. Rowling’in 1997 yılında Harry Potter ve Felsefe Taşı ile başlattığı Büyücülük Dünyası serisi sekiz ana film, üç yan film ve bir sahne oyununa ev sahipliği yaptı. Başlangıcından bu yana 13,4 milyar doların üzerinde gelir elde eden marka, şimdi orijinal seriyi ele alan bir yapımla daha da genişlemeye hazırlanıyor.

Aslında böyle bir dizi yıllardır konuşuluyor. Warner Bros. ve Discovery Inc. arasındaki birleşmenin ardından yeni bir dev şirket olan Warner Bros. Discovery’nin liderliğine geçen David Zaslav, en kârlı markalardan biri olan Wizarding World için yeni seriler geliştirme arzusunu uzun süredir dile getiriyor. İlk olarak 2021’in başında duyurulan proje, nihayet geçen günlerde Bloomberg’ten gelen haberle birlikte daha da kesinlik kazanmıştı. Şimdi bu proje HBO Max tarafından resmi olarak onaylandı.

- Reklam -

Harry Potter Dizisi Kitaplara Sadık Bir Uyarlama Olacak

Harry Potter Dizisi Resmen Duyuruldu (İşte İlk Tanıtım)

Dizinin her sezonu Rowling’in yedi romanından birini uyarlayacak ve yazar baş yapımcı olarak görev alacak. Harry Potter dizisi tamamen yeni bir oyuncu kadrosuna sahip olacak ve şaşırtıcı bir şekilde şirket için “on yıl sürecek” bir taahhüt olarak faturalandırılıyor.

HBO Max’in artık Max adı altında hayatına devam edecek olan dijital platformu için birçok projeye ait ilk bakış kareleri ve fragmanları paylaşıldı. Bu sırada kısa bir video ile Harry Potter dizisi için de resmi duyuru yapılmış oldu. Yeni duyuru videosu orijinal filmlerdeki üç ikonik unsuru geri getiriyor.

“Kitapların sadık bir uyarlaması” olduğunu söyleyen HBO Max, John Williams’ın Harry Potter film serisi tema müziğini, ikonik logosunu ve Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nun siluetini yeniden kullanıyor. Yayınlanan videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

- Reklam -

Harry Potter Dizisi Duyuru Videosu | İZLE

YouTube video

(Duyuru videosuna YouTube üzerinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

Şu an için dizinin başrollerinde hangi oyuncuların yer alacağı, orijinal filmden geri dönen oyuncuların olup olmayacağı ya da filmler ile klasikleşmiş eşyaların birebir kullanılıp kullanılmayacağı konusu henüz bilinmiyor.

Yine de şu an itibarıyla Warner Bros. Discovery’nin Fantastik Canavarlar serisini rafa kaldırıp orijinal seriye kesin olarak dönüş yaptığı söylenebilir.

Dizinin resmileşmiş olması hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Gelecekte neler olabileceğiyle ilgili Kayıp Rıhtım Forum’ta bizlerle paylaşabilirsiniz.

Tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına Google Haberler üzerinden bizleri takip etmeyi unutmayın.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for cankutpotter cankutpotter dedi ki:

    Karmaşık duygular içindeyim. Bir yandan dizi uyarlaması fikri hikâyenin daha geniş işlenmesi için güzel bir fırsat ancak diğer taraftan bunu cidden sadık bir uyarlama olarak yapacaklarından şüpheliyim. SJW tayfasını memnun etmek için yapıldığından emin olsam da Hedwig’s Theme’i duymak bile heyecan verici. Öte yandan çekilen sekiz filmi çöpe atmaktan farksız bu yaptıkları. Madem dizi yapacaktın neden filmlere para döktün kardeşim? Onaylanmaması veya farklı bir hikâye işlenmesi daha doğru olurdu ama bekleyip göreceğiz. Harry Potter benim çocukluğum, dolayısıyla çıktığında izleyeceğim tabii ki ancak hiç umudum yok.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Güneş'ten 10 Milyon Kat Daha Parlak Tuhaf Bir Cisim Bulundu

Güneş’ten 10 Milyon Kat Daha Parlak Tuhaf Bir Cisim Keşfedildi: Fiziğin Bilinen Kurallarına Meydan Okuyor

The Penguin Fragmanı Yayında: Colin Farrell Başrolde

Colin Farrell’lı “The Penguin” Dizisinden İlk Fragman Yayında