in ,

The Batman Fragmanı: Robert Pattinson’lu Bruce Wayne’e Detaylı Bakış

The Batman fragmanı yayınlandı. Matt Reeves’ın yönettiği ve Robert Pattinson’un başrolünde oynadığı filmden DC FanDome’a özel ilk görüntüler!

The Batman Fragmanı

The Batman fragmanı DC FanDome etkinliğinde yayınlandı. Yeni fragman Robert Pattinson’un oynadığı karaktere yakından bakma fırsatı verirken, filmde yer alacak diğer karakterlere de ilk bakış atmamızı sağlıyor.

DC Genişletilmiş Evreni zaman çizgisinde Ben Affleck’in Batman’i için başrol oynadığı bir plan yapılsa da, işler istenildiği gibi gitmedi. Sonunda solo film, yapımcı ve yönetmen Matt Reeves’in gözetiminde yeni bir yöne gitti. Robert Pattinson, Batman rolünü üstlendi ve DC dünyasına bir dizi klasik Gotham City karakterini tanıtmaya hazırlanıyor. Pattinson’la birlikte filmde Catwoman rolünde Zoë Kravitz, Penguin rolünde Colin Farrell, Riddler rolünde Paul Dano, Alfred Pennyworth rolünde Andy Serkis ve Komiser Jim Gordon rolünde Jeffrey Wright yer alıyor.

Robert Pattinson’un Batman karakterine olan ilk bakış; daha çekimler başlamadan önce bu yılın başlarında yayınlanan bir kostüm test videosuyla ortaya çıkmıştı. Ardından hem sızan görüntüler, hem de paylaşılan sayılı resmi görsellerle karakter desteklenmişti. Ancak hiçbirinde karakteri net bir şekilde göremiyorduk. Reeves ayrıca çekim sırasında Batmobil’in görüntülerini de paylaşmıştı. Son olarak filmin resmi logosu da kısa bir süre önce yönetmen tarafından paylaşıldı.

the batman fragmanı robert pattinson

Belli başlı demeçlerle hayranlar film için genel bir fikre sahip olsalar da; tam olarak nasıl bir şey çıkacağını hiçbir zaman kesin şekilde tahmin edemediler. Reeves’ın baştan beri ifade ettiği Batman’in dedektif yanını da göstermek istediği ve karakteri çizgi romanlarda olduğu şekliyle tanıtma azmi, takipçileri adına oldukça heyecan verici söylemlerdi.

Fakat şubat ayının sonlarında Koronavirüs pandemisinin dünyaya yayılmasıyla birlikte çekimler durdu ve planlar da ertelenmiş oldu. Örneğin Zoe Kravitz, pandemi olmasaydı Catwoman kostümünün şimdiye kadar çoktan ortaya çıkmış olacağını söylemişti. Fakat şimdilik çekimlerin önümüzdeki ay tekrar başlaması ve filmin de 2021 yılı içerisinde gösterime girmesi bekleniyor.

Neyse ki az bir süre olsa da yapılan çekimler, DC FanDome etkinliği sırasında yönetmenin bir fragman çıkarmasını sağlayacak kadar malzeme taşıyordu.

The Batman Fragmanı | İZLE

Her ne kadar yaklaşık 2 buçuk dakikalık bir fragman izlemiş olsak da, yönetmen The Batman’ın yalnızca yüzde 25-30’unu çektiklerini söyleyerek yayınlanan fragmanın aslında bir ön bakış olduğu ifade etti. Bu nedenle şu an için gösterilen fragman, gelecekteki fragmanlarda görüleceklerin sadece küçük bir kısmı.

Yayınlanan fragmanla birlikte Dono’nun oynadığı Riddler karakterinin, Kara Şövalye’yi hedef alan ve ona yönelik bilmeceler bırakmasıyla filmin ana kötü adamı olduğunu doğruluyor. Ancak elbette, filmin büyük bir bölümünün daha çekilmediği düşünülürse çok farklı yönlere de kayabilir.

robert pattinson the batman

Merakla beklenen The Batman filmi 1 Ekim 2021’de vizyonda olacak.

The Batman’in ilk fragmanını sizler nasıl buldunuz? Sizce Matt Reeves en başından beri anlatmaya çalıştığı sahneleri ekrana yansıtabilmiş mi? Hem bu soruların cevaplarını hem de filme dair teorilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* George Clooney, Ben Affleck’i Batman’i Oynamaması İçin Uyarmış

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

8 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for ulu.taborlin.kvothe ulu.taborlin.kvothe dedi ki:

  İlk duyurulduğunda pek beğenmemiştim ama iyi duruyor.

 2. Avatar for GkiraraJ GkiraraJ dedi ki:

  Beklediğim gibi mükemmel.

 3. Avatar for hunter hunter dedi ki:

  Fazlasıyla iyi. Şimdiden filme yükselmeye başlayalım. :partying_face:

 4. Avatar for HamdemitAbi HamdemitAbi dedi ki:

  Riddler’ın kağıttaki şifreli bulmacasını çözmüşler:

  What does a lier do when he is dead?
  He lies still.=) Kağıtta muhtemelen bu yazıyor.

 5. Avatar for ESO ESO dedi ki:

  I am vengeance. :bat:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

3 cevap daha var.

stranger things 5. sezon

Stranger Things 5. Sezon Onayı Aldı

Suicide Squad: Kill the Justice League oyun fragmanı

Suicide Squad: Kill the Justice League Fragmanı: Beklenen Oyuna İlk Bakış