in , ,

Time Dergisi 2022’nin En İyi 10 Oyununu Belirledi: İlk sırada God of War: Ragnarök Yer Alıyor

Time dergisi, 2022’nin en iyi oyunlarını seçti. Ünlü dergiye göre bu yılın en iyisi, kısa süre önce satışa çıkan “God of War: Ragnarök” oldu.

Time Dergisine Göre 2022'nin En İyi 10 Oyunu
- Reklam -
- Reklam -

Time dergisi 2022’nin en iyi 10 oyununu belirledi. Video oyun endüstrisinin çok sayıda erteleme ve pandeminin ardından 2022’de tüm hızıyla geri döndüğünü hissettirdiğini belirten ünlü dergi, ilk sırasına kısa süre önce satışa çıkan God of War: Ragnarök’ü yerleştirdi.

Time dergisi her yıl sonunda olduğu gibi farklı kategorilerde kendi editörlerince yılın enlerini belirlemeye devam ediyor. Bu yılın genel bir değerlendirmesini yapan dergi editörleri, Microsoft’un Ocak ayında Activision Blizzard’ı 69 milyar dolara satın alması gibi sektör için önemli olaylara da değindi. Bir önceki yıla göre daha geniş yelpazede oyun seçeneğinin bulunduğu ve merakla beklenen birçok oyunun da bu yıl çıktığı belirtildi. Aynı zamanda Gotham Knights ve Sonic Frontiers gibi bazı oyunların beklentileri tam olarak karşılamadığını bu nedenle ilk 10’da yer alamadıkları söylendi.

Electronic Arts’ın FIFA ile olan 30 yıllık ortaklığının ardından lisans anlaşmasını geri çektiği, Sony’nin Bungie’yi 3,6 milyar dolara satın alması, eski Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick’in ayrımcılık, cinsel taciz ve toksik bir çalışma ortamı yaratma iddiaları gibi birçok konunun ardından mevzu bu yılın en iyilerine geldi.

- Reklam -

Time Dergisi 2022'nin En İyi 10 Oyunu

2022’nin özeti olarak “kıyamet oyunları” terimini kullanan Time dergisi editörleri, özellikle insan kaynaklı yıkımın sonunda yaşanan kıyamet sonrası dünyaların revaçta olduğuna dikkat çekti.

İlk sırasına “duygusal bir destan” tanımıyla God of War’un son oyunu Ragnarök’ü koyan dergi, “Efsaneleri alt üst eden hikâye anlatımından ustaca ton geçişlerine, duygusal karakter eğrilerinden kemik kıran aksiyonuna kadar God of War: Ragnarök, tüm aksiyon-macera oyunlarının özlem duyulan yanlarını içeriyor,” ifadelerini kullandı. Horizon’ın devamı oyunu Forbidden West, “Akıcı, sezgisel savaş ve geçiş ve PS5’in gücünü sergileyen grafiklerle Forbidden West’i oynamak bir zevk,” ifadesiyle ikinci sırada yer aldı. Listenin üçüncü sırasında Until Dawn’ın ruhani devamı olarak nitelenen The Quarry yer aldı. Bu yılın dikkat çeken oyunlarından Elden Ring ise listeye ancak dördüncü sıradan giriş yapabildi.

İşte Time Dergisine Göre 2022’nin En İyi 10 Oyunu

1. God of War: Ragnarök

God of War: Ragnarök

2. Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West

3. The Quarry

The Quarry Time En iyi 10 Oyun

4. Elden Ring

elden ring inceleme puanları yorum

- Reklam -

5. Stray

Stray

6. The Last of Us Part I

The Last of Us Part 1 Remake PC PS5

7. Sifu

Sifu Time En iyi 10 Oyun

8. Resident Evil Village: Shadows of Rose

Resident Evil Village: Shadows of Rose

 

9. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

10. TMNT: Shredder’s Revenge

TMNT: Shredder’s Revenge

Time dergisinin hazırladığı en iyi 10 listesine sizler katılıyor musunuz? Sizce bu listede başka hangi oyunlar yer almalıydı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmakadına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Legendary Entertainment, Sony Anlaşma

“Dune” ve “Godzilla”nın Yapımcısı Legendary Entertainment, Warner Bros.’tan Ayrılarak Sony ile Anlaştı

"Berkol Bilimkurgu Günleri" Başlıyor

“Berkol Bilimkurgu Günleri” Başlıyor