in

Firefly Yeniden Çekiliyor: Joss Whedon Dizisi Disney+ ile Geliyor

Firefly dizisi yeniden çekiliyor. Joss Whedon’ın tek sezon sürmesine rağmen oldukça sevilen yapımı Disney+ ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Firefly Disney+

Firefly dizisi yeniden çekilecek. Joss Whedon’ın kült yapımı, taze bir ekip ve yeni bir senaryo ile Disney+ için geliştirilme aşamasına başladı.

İlk defa 2002 yılında yayınlanan ve yayınlandığı gibi çokça sevilen, ancak ilk sezon sonrası iptal edilen Firefly, kısa sürede bir kült haline gelmişti. Orijinal yapım, 2517 yılında, insanların yeni bir yıldız sistemine gelişinden sonra, “Firefly-sınıfı” bir uzay gemisi olan Serenity mürettebatının maceralarını konu alıyordu.

Joss Whedon’ın, “Dokuz kişinin uzaya bakıp, dokuz farklı şey görmesi,” şeklinde tanımladığı dizi ne yazık ki sadece 14 bölüm sürdü ve sonrasında iptal edildi. Ancak ardından, 2005 yılında Serenity adlı, dizinin kaldığı yerden sonrasını anlatan bir sinema filmi çıktı. Whedon’ın yine yönetmenlik koltuğunda oturduğu yapım ile dizi çok daha fazla hayran ve takipçi kazandı.

Firefly Dizisi

Joss Whedon’ın Buffy the Vampire Slayer ve Angel gibi dizilerden sonra hazırladığı yapım için hayranlar uzun yıllardır bir geri dönüş haberi bekliyorlardı. Nihayet hayaller gerçekleşiyor gibi gözüküyor. Ancak bu haber hayranları sevindireceği kadar hayal kırıklığına da uğratabilir.

Bilindiği gibi 2019 yılının mart ayında Fox’un eğlence kısmı Disney tarafından satın alınmıştı. Bu da, hali hazırda yayın hakları Fox’ta olan Firefly’ın da otomatik olarak Disney’e geçtiğini ifade ediyordu. Şimdi de yeni çıkan haberlere göre dizi yenilenerek Disney+ için hazırlanıyor.

Yeni Firefly Dizisi Hayal Kırıklığı Yaratabilir

Şu an için ön geliştirilme aşamasında olduğu söylenen yeni Disney+ dizisi, yeniden çevrim olarak gelecek. Yani eski ekip oyuncularına ve senaryoya elveda diyebiliriz. Uzun soluklu olarak düşünülen yeni Firefly dizisi, Kaptan Malcom Reynolds ve ekibini Serenity’de tanıtacak. Dizi PG derecesi ile gelerek daha küçük yaştaki izleyicilere de hitap etmesi sağlanacak. Yeni aile dostu Firefly’ın Inara gibi tanınmış karakterlerinde de bu sebeple farklılıklar olacağı gelen duyumlar arasında.

GiantFreakingRobot’un kaynaklarına göre dizinin asıl yaratıcısı olan Joss Whedon’ın yapımın başına geçmesi de pek olası görünmüyor. Özellikle son dönemlerde Justice League nedeniyle hakkında çıkan iddialar, dizide çalışmasının pek de olası olmadığını gösteriyor.

Firefly Dizi Disney+

Geçen hafta sonunda gerçekleştirilen Disney Investor Day ile birçok yeni yapımın duyurulduğu, beklenen farklı yapımların fragmanlarının gösterildiğini düşünürsek Disney+’ın oldukça sağlam bir içerikle geleceğini söyleyebiliriz. Ayrıca yakın zamanda yayın servisini ülkemizde de görme ihtimalimiz var.

Firefly’ın bir yeniden çevrim sonrası eski başarısını ve izleyicisini koruyabileceğini düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Whats on Disney Plus

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for eowyn eowyn dedi ki:

    inara gibi bir karakter özgünlüğünü kaybedecekse büyük hayal kırıklığı gerçekten de. Harika intro şarkısı kulaklarımda hâlâ. Böyle güzel hatırlasak, yeniden çekmeseler daha iyi diyor insan.

    İntroyu bırakıyorum aşağı.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Lovecraft Country Kitap Matt Ruff HBO

Lovecraft Country Kitabı Türkçede: HBO Dizisine Kaynaklık Eden Roman Raflarda

Shadow and Bone İncelemesi Netflix

Shadow and Bone Çıkış Tarihi: Netflix’in Gölge ve Kemik Uyarlaması Ufukta Gözüktü