in ,

The Stand Dizisi Yeni Fragman: Stephen King’in Mahşer’i Yaklaşıyor

The Stand dizisi yeni fragmanı paylaşıldı. Stephen King imzalı Mahşer romanından uyarlanan CBS yapımı, bu yılın sonunda ekranlarda olacak.

The Stand Dizi Fragman Stephen King Mahşer CBS
- Reklam -
- Reklam -

Stephen King’in en bilinen romanlarından birisi olan The Stand dizi oluyor. Mahşer adıyla dilimize de kazandırılan kıyamet romanı, bir virüsün dünyanın neredeyse sonunu getirdiği bir dönemde geçiyor. CBS dizisinden yeni bir fragman paylaşıldı.

Mini dizi formatında izleyici karşısına çıkacak yapım ilk olarak 2018 yılında duyurulmuştu. O günden bu zamana da kadro ve detaylar yavaş yavaş şekillendi. Usta yazar Stephen King’in de senarist ve uygulayıcı yapımcı kadrosunda yer aldığı yapımın yönetmenliğini ise Josh Boone (New Mutants, Stuck in Love, The Fault in Our Stars) üstleniyor. Yapımın yaratıcı ekibinde yer alan bir diğer isim ise Justfied ve SEAL Team ile bilinen Benjamin Cavell.

Kral’ın ilk olarak 1978 yılında yayımlanan ve bin sayfayı aşan kalınlığıyla dev bir hacme sahip olan eseri, daha önce 1994 yılında yine bir mini diziye uyarlanmıştı.

- Reklam -

Korku edebiyatının birçok klasiğinin altında imzası olan, bunun yanında pek çok farklı türde de eserler veren King’in en sevilen romanlarından birisi olan The Stand (Mahşer) bu yılın son ayında izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

The Stand Dizisi Yayın Tarihi Belli Oldu

Dizinin yayın tarihi geçen aylarda izleyicilerle paylaşılmıştı. The Stand, 17 Aralık 2020’de CBS All Access ekranlarına gelecek. Eser, yapısı gereği bir filmden ziyade, diziye uyarlaması daha uygun olduğu için kanalın bu fırsatı nasıl değerlendireceği merakla bekleniyor.

The Stand Dizi Fragman Stephen King Mahşer CBS

- Reklam -

Dizide Rahbe Abigail karakteri Whoopi Goldberg tarafından canlandırılıyor. King romanlarının meşhur kötü karakteri Randall Flagg (namı diğer Siyahlı Adam) ise Alexander Skarsgård tarafından ekrana taşınacak. Romanın bir diğer önemli karakteri Stu Redman ise James Marsden’in elinde hayat buluyor. Öte yandan müzisyen Marilyn Manson’ın da dizide yer alacağını hatırlatalım.

The Stand oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler ise şu şekilde: Odessa Young, Amber Heard, Nat Wolff, Jovan Adepo, Greg Kinnear, Henry Zaga, Katherine McNamara, Owen Teague, Heather Graham, Marilyn Manson ve Brad William Henke.

The Stand – Mahşer – Yeni Fragman | İZLE

YouTube video

Peki siz King’in Mahşer romanını okuma fırsatı buldunuz mu? CBS uyarlamasından beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.


* American Gods 3. Sezon Fragmanı: Neil Gaiman’ın Tanrıları Geri Dönüyor!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for erdemozkir erdemozkir dedi ki:

    Kitabını aldım, tam 1200 sayfa , henüz başlayamadım, inşallah ben bitirmeden dizi yayına girmez :slight_smile:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

American Gods 3. Sezon Çıkış Tarihi

American Gods 3. Sezon Fragmanı: Neil Gaiman’ın Tanrıları Geri Dönüyor!

Green Lantern dizisi hbo max

Green Lantern Dizisi Geliyor: HBO Max Orijinal Yapımı Hazırlıkları Başladı