in ,

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms Çıkış Tarihi Belli Oldu

Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge animasyon filminin devamı olan “Battle of the Realms”ın çıkış tarihi duyuruldu.

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms Çıkış Tarihi

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms filmi çıkış tarihi duyuruldu. Warner Bros. Home Entertainment’ın hazırladığı Scorpion’s Revenge’in devam macerası, yaz sonunda hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Ölümcül Dövüş yıllardır video oyun dünyasında ses getiren bir seri haline geldi. Her oyunuyla adından söz ettiren yapım, aynı zamanda film uyarlamalarıyla da çok konuşuldu. Seriye ait ilk uyarlama 1995 yılında geldi. Başrolünde Christopher Lambert’ın yer aldığı macera genel anlamda olumlu tepki aldı ve hayranlarca sevildi. Sonrasında 1997 yılında da Mortal Kombat: Annihilation adında devam filmi yayınlandı. Fakat ilk uyarlamaya göre oldukça olumsuz eleştiriler aldı. Ardından uzun bir süre boyunca seriyle ilgili herhangi bir yeni uyarlama haberi gelmedi.

Neyse ki 2019’un başlarında sinema evreninin sıfırlandığı haberi geldi. Kısa süre içinde yeni film için çalışmaların başladığı, yetişkinlere yönelik sahneler içereceği ve oyuncu kadrosunun netleştiği gibi bilgiler gün yüzüne çıktı. Sonunda 2019 yılının eylül ayında çekimlerinin başladığı haberi de duyuruldu. Nihayetinde geçen aylarda film yayınlandı. Beklentileri tam karşılayamamış olsa da hayranlarca devam filminin geleceği umut ediliyor. Canlı aksiyon uyarlamasının yönetmeni olan Simon McQuoid’in ve yapımcı James Wan’ın seriyi üçleme olarak planlandığı biliniyor. Fakat şu an için devam edip etmeyeceği belirsiz.

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms, Scorpion’s Revenge’ın Kaldığı Yerden Devam Edecek

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms Çıkış Tarihi

Her ne kadar dünya genelinde canlı aksiyon uyarlaması konuşulsa da, aslında geçen sene çıkan ve izleyiciler tarafından oldukça beğenilen bir animasyon filmi de vardı. Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge adıyla yayınlanan yapım, isminden de anlaşılacağı gibi Hanzo Hasashi’nin intikam adına nasıl Scorpion’a döndüğünü anlatıyor ve turnuvaya odaklanıyordu. Şimdi de animasyonun devam filmi geliyor.

İlk filmin de başında olan Ethan Spaulding, filmin yönetmenlik koltuğunda oturuyor. Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms, Scorpion’s Revenge’ın hemen sonrasını konu alacak. Shao Kahn’ın güçlerine karşı çalışan kahramanları bir araya toplayan Raiden, krallıkların kaderini belirleyecek son bir Ölümcül Dövüş için uğraşacak.

Filmde Raiden karakterini seslendiren Dave B. Mitchell, Kintaro ve Sektor’a da sesiyle hayat verecek. Shao Kahn’ı Fred Tatasciore, Johnny Cage’i Joel McHale, Sonya Blade’i Jennifer Carpenter seslendirecek. Diğer isimler arasında Jordan Rodrigues (Liu Kang), Patrick Seitz (Scorpion ve Hanzo Hasashi), Artt Butler ( Shang Tsung ve Cyrax), Robin Atkin Downes (Shinnok ve Reiko), Ikè Amadi (Jax Briggs ve One Being) ve Gray Griffin (Kitana, Satoshi Hasashi ve Mileena) bulunuyor.

Ethan Spaulding’in yönettiği ve Jeremy Adams’ın senaryosunu hazırladığı Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms 31 Ağustos 2021’de dijital olarak piyasaya sürülecek. CD’li ön sipariş 28 Haziran’da, dijital ön siğari ise 8 Temmuz 2021’de başlayacak.

Peki ya sizler Scorpion’s Revenge’ı izlemiş miydiniz? İzlediyseniz nasıl buldunuz ve devam filmi Battle of the Realms hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

The Walking Dead Clementine çizgi roman

The Walking Dead’in Clementine’ı Skybound Comet ile Geri Dönüyor

oğuz atay korkuyu beklerken ingilizce Waiting for Fear kapak

Oğuz Atay’ın Korkuyu Beklerken Kitabı İngilizceye Kazandırıldı