in

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Konusu: Resmi Özet Ortaya Çıktı

Yüzüklerin Efendisi dizisinin konusu ortaya çıktı. Amazon Prime Video imzalı dev yapımın resmi özeti belli oldu.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Konusu Resmi Özet
- Reklam -
- Reklam -

Amazon Prime Video tarafından devasa bir prodüksiyon bütçesiyle hayata geçirilen Yüzüklerin Efendisi dizisi için resmi sinopsis sızdırıldı. Bununla birlikte dizinin konusu da daha net bir şekilde gözler önüne serildi.

Çekimleri geçen aralık ayının son günlerinde tamamlanan The Lord of the Rings dizisi için bir aşama daha kaydedildi. Dizinin resmi özeti sonunda belli oldu.

Daha önce yapımın, J.R.R. Tolkien’in kimi detaylarını pek de net anlatmadığı Güneşin İkinci Çağı’nda geçeceğini açıklamıştık. The One Ring sitesinin aktardığına göre, bu bilgi doğrulanmış durumda. Sitenin açıklaması, birkaç kaynaktan doğrulanmış olsa da henüz Amazon cephesinden resmi bir duyuru gelmedi.

- Reklam -

Yine de The Lord of the Rings dizisi hakkında her detay dikkat çekmeyi başarıyor.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Konusu – Resmi Özet

Resmi özete göre Amazon, Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nın kahramanlık içeren efsanelerini ilk defa ekrana taşıyacak. Bu destansı drama, J.R.R. Tolkien’in The Hobbit ve The Lord of the Rings eserlerinde anlattıklarından binlerce yıl öncesinde geçecek.

Yapımda küçük beyliklerin nasıl da krallıklar hâlini aldığı, buna karşın devasa krallıkların nasıl yıkımla tanıştığı, bu sırada hangi beklenmeyen kahramanlık öykülerinin ortaya çıkışı işlenecek.

Sauron

Tolkien’in kaleminden çıkan en büyük kötü karakter, tüm Orta Dünya’yı karanlıkla tanıştıracak. Yapım, göreceli bir barış zamanında başlayacak. Uzun zamandır korkulan kötülüğün yeniden ortaya çıkmasıyla hem tanıdık hem de yeni karakterler izleyici ile buluşacak. Dumanlı Dağlar’ın en karanlık derinliklerinden Elf başkenti Lindon’ın görkemli ormanlarına, nefes kesici Númenor krallığından Orta Dünya haritasının en uzak noktalarına kadar birçok bölgede türlü hikâye işlenecek.

- Reklam -

Yüzüklerin Efendisi dizisi, Morgoth’un yenilişi ile hizmetkârı Sauron’un ilk yenilgisine kadar geçen ve 3441 yılı kapsayan bir süreci konu alacak.

SauronGaladriel ve Elrond gibi tanıdık karakterleri izleyici ile buluşacak. Şimdiden 2. sezon onayı alan dizinin yaratıcı koltuğunda J.D Payne ve Patrick McKay ikilisi yer alıyor. Serinin, J.R.R. Tolkien’in yarattığı dünyayla asla çelişmeyeceğini, en azından açıklamaların bu yönde olduğunu, da hatırlatalım.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Konusu Resmi Özet

Yüzüklerin Efendisi dizisi çıkış tarihi henüz net olarak açıklanmasa da bunun en iyi ihtimalle Aralık 2021 olacağı öngörülüyor. Yapımın ise toplamda 8 – 10 bölümlük en az 5 sezondan oluşması bekleniyor.

Peki siz sızdırılan sinopsisi nasıl buldunuz? Yapımdan beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Ign

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for MURAT_arminius MURAT_arminius dedi ki:

    Tarihin en büyük fiyaskosu olacak.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

She-Hulk Bölüm Sayısı Süresi

She-Hulk Dizisi Bölüm Sayısı ve Süresi Belli Oldu

Cehennemde Kahvaltı - Uğur Karabürk

Cehennemde Kahvaltı: Uğur Karabürk’ten Eski Kitapların İzinde Fantastik Bir Macera