in ,

DC Sinematik Evreni’nin Son Filmi “Aquaman 2” Gişede Sular Altında Kaldı

Aquaman 2 gişede en kötü hafta sonu açılışı sergileyen süper kahraman filmlerinden biri oldu. Yapımın vizyona girmesiyle DC Sinematik Evreni resmen sonlandı.

Aquaman 2 Gişede Hayal Kırıklığı Yarattı

Aquaman 2 filmi gişede çalkantılı sularda geziniyor. Warner Bros.’un Zack Snyder’lı DC Sinematik Evreni’ni resmi olarak sonlandıran The Lost Kingdom, sinema salonlarına hayal kırıklığı yaratan bir giriş yaptı ve gişe açısından beklentileri karşılayamadı.

Film Amerika’da üç günlük hafta sonunda 28,1 milyon dolar hasılatla hayal kırıklığı yaratırken, uluslararası gişede 80,1 milyon dolar toplayarak daha iyi bir performans sergiledi. Bu da dünya çapında 108,2 milyon dolarlık hafta sonu açılışıyla sonuçlandı ki bu rakam selefinin performansıyla kıyaslandığında oldukça sönük kalıyor.

Devam filmi, ilk Aquaman’in ABD içindeki 72 milyon dolarlık açılışına kıyasla oldukça düşük bir performans sergiledi. İlk macera gişede toplam 1,1 milyar dolarlık hasılat elde etmişti.

Aquaman 2 Gişede Hayal Kırıklığı Yarattı

O zamandan bu yana süper kahraman filmleri dünyası önemli ölçüde değişti. Warner Bros. 2023’te gösterime giren Shazam! Fury of the Gods, Blue Beetle ve The Flash filmlerinde beklenen gişe hasılatlarını yakalayamadı. Aquaman ve Kayıp Krallık da bu çizgide devam etti ve DCEU için zorlu bir dönemin sinyalini vermeyi sürdürdü.

“Aquaman 2” Tüm Olumsuzluklara Rağmen Gişede “The Marvels”ı Geride Bıraktı

Jason Momoa, Patrick Wilson ve Amber Heard gibi yıldız isimlere yer veren oyuncu kadrosu, Aquaman 2 filmini olumsuz eleştirilerden kurtarmaya yetmedi. Yapım Rotten Tomatoes’ta %36’lık bir puanla sahneye çıktı.

Filmin yıldızı Jason Momoa’nın Arthur Curry’nin hikâyesinin olası sonunu imâ etmesi ve James Gunn’ın 2025’te çekmeyi planladığı Superman: Legacy ile yeniden başlatmanın önünü açmasıyla serinin geleceğine dair spekülasyonlar ise devam ediyor. Momoa’yı Gunn’ın DC Evreni’nde bir role bağlayan söylentilere rağmen, Aquaman’in kaderi belirsizliğini koruyor.

Aquaman 2 Gişe Black Manta

Aquaman 2 aldığı olumsuz eleştiriler ve sönük gişe performansına rağmen açılış haftası verilerinde The Marvels’ı önemli ölçüde aşmayı başardı. Bununla birlikte yapım 2023’ün diğer Marvel filmleri Guardians of the Galaxy Vol. 3 ve Ant-Man and the Wasp: Quantumania’nın gerisinde kaldı. Bu filmler sırasıyla 282,1 milyon dolar ve 225 milyon dolarlık küresel açılışlara imza atmışlardı.

Aquaman ve Kayıp Krallık filmini sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bir Yorum

Yorum Yap
  1. 20 yıllık super kahraman akiminda doğru düzgün ne film yaptı, nede seyir keyfine uygun iş yaptı, nede çizgi roman geeklerini memnun etti. Birde birkaç fanı memnun etmek için 65 milyon dolara cyneder cut çıkardı. Akıllara zarar. Marvel ancak Disney tarafından alınınca film yapacak parası oldu. Ama DC nin herzaman vardı. Para harcamaktan korkup parayida en yeteneksizlere verdi. Beklenen şey oldu. İşin kötüsü insanlar artık süper kahraman filmlerinden sıkıldı. İyi bir film yapsa dahi izlenmeyebilir artık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Eski Kara Delik Açığa Çıktı

En Eski Kara Delik Açığa Çıktı: Evrenin Şafağından Kozmik Bir Keşif

Wonka Filmi Önceki Uyarlamalarını Geride Bıraktı

Timothée Chalamet’li Yeni “Wonka” Filmi Önceki Uyarlamaları Geride Bırakmayı Başardı