in

Taht Oyunları Evreninde Geçecek House of the Dragon Dizisinin Çıkış Tarihi Açıklandı

House of the Dragon dizisinde çıkış tarihi belli oldu. George R.R. Martin’in Taht Oyunları evreninde geçecek yeni HBO Max yapımı için geri sayım başladı.

house of the dragon çıkış tarihi

House of the Dragon çıkış tarihi belli oldu. HBO Max ekranlarında yayınlanacak ve izleyiciyi Game of Thrones dizisinden 200 yıl öncesine götürecek yapımda geri sayım başladı. Yapımdan yeni görseller de paylaşıldı.

Amerikalı yazar George R.R. Martin’in epik fantazi destanı Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan 2011 yılında ekranlara uyarlanmaya başlayan Taht Oyunları dizisi 2019’da final yaptı. HBO, o tarihten beri aynı evrende geçecek yeni projeler geliştirmeyi sürdürüyor. Prodüksiyon aşaması tamamlanan ilk yapım ise Targaryen Hanedanı’nın tarihine odaklanacak House of the Dragon oldu.

Yaratıcı koltuğunda George R.R. Martin’e Ryan J. Condal’ın eşlik ettiği dizide Paddy Considine, Olivia Cooker, Emma D’Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint ve Eve Best gibi oyuncular yer alıyor.

House of the Dragon Çıkış Tarihi Uzun Bir Bekleyişin Ardından Açıklandı

İlk bakış fragmanı geçen ekim ayında yayınlanan diziye, yapımın oyuncularından Matt Smith’in yorumu “Game of Thrones’tan daha farklı” şeklinde olmuştu. Serinin yaratıcısı Martin ise ilk bölümleri izlemiş ve yapıma bayıldığını kaydetmişti.

Sonunda dizinin çıkış tarihi de resmi olarak duyuruldu. Yapımın Twitter sayfası, paylaştığı afiş görseli ile prömiyer gününü açıkladı.

house of the dragon poster

House of the Dragon dizisinin ilk bölümü 21 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanacak. Yapımın ilk sezonu toplamda 10 bölümden oluşacak.

George R.R. Martin’in Fire & Blood adlı eserinden uyarlanacak dizi, Game of Thrones’ta olanlardan 200 yıl öncesinde geçecek. Yapım, Targaryen Hanedanı’nın çöküşünü başlatan süreci konu alacak. Esere kaynaklık eden metin Ateş ve Kan adıyla Türkçeye de kazandırılmıştı.

Emma D’Arcy yapımda Prenses Rhaenyra Targaryen’e, Matt Smith ise Prens Daemon Targaryen’e hayat verecek. Kral Viserys rolünde Paddy Considine, Mysaria rolünde Sonoya Mizuno, Sör Criston Cole rolünde Fabien Frankel ve Prenses Rhaenys Velaryon rolünde ise Eve Best yer alıyor.

House of the Dragon Dizisinden Yeni Görseller

Çıkış tarihinin belli olması ile birlikte yapımdan yeni görseller de paylaşıldı.

Daemon Targaryen

Daemon Targaryen

Viserys Targaryen

house of the dragon Viserys Targaryen

Otto Hightower

Otto Hightower

Alicent Hightower

Alicent Hightower

Lord Corlys Velaryon ve Prenses Rhaenys Targaryen

Lord Corlys Velaryon - Princess Rhaenys Targaryen

Genç Rhaenyra ve Alicent

genç Rhaenyra - Alicent

Sör Criston Cole 

sör Criston Cole house of the dragon

Mysaria

Mysaria

Bu yapımla birlikte Tales of Dunk and Egg, 9 Voyages, Flea Bottom ve 10,000 Ships gibi farklı GoT yapımlarının da geliştirildiğini hatırlatalım.

Sizin House of the Dragon dizisinden beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: TV Line

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

welcome to derry pennywise dizisi hbo max

Pennywise’ın Köken Hikâyesini Konu Alacak “Welcome to Derry” Dizisi Yolda

Chris Rock Komedi Gösterisi Bilet Fiyatları

Oscar Gecesinden Sonra Chris Rock’ın Komedi Gösterisinde Bilet Fiyatları Fırladı