in ,

Lucifer 5. Sezon Yayın Tarihi Açıklandı

Lucifer 5. sezon yayın tarihi eğlenceli bir video eşliğinde açıklandı. Netflix dizisi bu yazın sonunda Cehennem Lordu’nu geri getiriyor!

Lucifer 5. Sezon Yayın Tarihi

Netflix’e geçtikten sonra yeniden ritmini bulan çizgi roman uyarlaması Lucifer dizisinden güzel haber geldi. Lucifer 5. sezon yayın tarihi, dizinin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşım ve bir video ile birlikte duyuruldu.

Yolculuğuna ilk 3 sezon FOX’ta devam eden Lucifer, iptal kararının eşiğinden dönerek 4. sezon ile Netflix’in dijital kollarına atılmıştı. Kısa sürede platformun en popüler yapımlarından birisi haline gelen dizi, 5. sezon onayını almış; aynı zamanda da iki kısımdan oluşacak bu sezonla final yapmaya karar vermişti.

Fakat yapımın uyarlama haklarını ellerinde bulunduran Warner Bros., olası bir 6. sezon için görüşmelere başlayınca işler karıştı. İzleyiciler Lucifer 5. sezon ne zaman yayınlanacak, final bölümlerinde neler olacak diye sorarken ortaya çıkan sürpriz sezon pek çok soruyu da beraberinde getirdi.

Lucifer 5. Sezon Yayın Tarihi Ne Zaman

Neticede, 5. sezon çekimleri Eylül 2019 gibi başladı. Ancak Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve 2020 ile tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs pandemisi, dizinin çekimlerinin aksamasına neden oldu.

Haziran ayı itibarıyla Netflix dahil birçok yapım şirketi tedbirler eşliğinde normalleşme sürecini başlattı. Lucifer yeni sezonunda da bu şekilde eksik sahneler tamamlanmış olmalı ki nihayetinde resmi yayın tarihi paylaşıldı.

Lucifer 5. Sezon Bu Yaz Bitmeden Netflix Ekranlarına Geliyor!

Covid-19 salgını nedeniyle hayranlar birçok dizinin yayın tarihinin ertelenmesine alışmıştı. Ancak Cehennem Lordu’nun bu dönüşü, pek çok izleyici için sürpriz oldu. Bütün oklar 6. sezonun kesinleşmesi ihtimaline dönmüşken beşinci sezon için yayın tarihi açıklandı.

Lucifer 5. sezon 21 Ağustos 2020’de yayında olacak. Eğer pandemi olmasaydı, dizinin muhtemel tarihi nisan – mayıs gibi gözüküyordu. Hal böyle olunca pek çok izleyici bu yayın vakti oldukça kabul edilebilir buldu.

YouTube video

Toplamda 16 bölümden oluşacak 5. sezon bölümlerinin 8 bölümlük ilk kısmı için yaz sonunu bekleyeceğiz. Beşinci sezonun ikinci kısmının ne zaman yayınlanacağına dair ise henüz bir bilgimiz yok. Fakat görünen o ki yapımcılar 6. sezon ile arayı fazla uzun tutmak istemiyorlar. Ayrıca yeni sezonda efsane bir müzikal sahnenin de bizleri beklediğini hatırlatalım.

Diziden yayınlanan ilk fragmanı izlemek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Lucifer 6. Sezon da Yolda!

Lucifer Morningstar rolünde Tom Ellis’i gördüğümüz yapımda, Chloe Decker olarak Lauren German, Dan Espinoza olarak Kevin Alejandro ve Mazikeen olarak da Lesley-Ann Brandt’ı görüyoruz.

Dizinin 6. sezonunun gelip gelmeyeceği uzun süre belirsizliğini korumuştu. Yapımın yürütücü ekibi Ildy Modrovich ve Joe Henderson ile yapılan sözleşme uzatma sonrasında yüreklere su serpilmişti. Fakat başrol Tom Ellis’i ikna etmek biraz daha uzun sürdü. Fakat o da geçen ay onayı verdi. Böylece hayranlar hiç hesapta yokken fazladan bir sezonla ödüllendirilmiş olacak.

Lucifer Yeni Sezon

DC markası altındaki Vertigo’nun The Sandman çizgi romanlarında Cehennem Lordu olarak karşımıza çıkan Lucifer karakteri Neil Gaiman, Sam Kieth ve Mike Dringenberg tarafından yaratıldı. The Sandman dizisi de yakın gelecekte Netflix tarafından ekranlara taşınacak.

Peki siz dizinin yayın tarihini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Fransa’da Pandemi ile Ara Verilen Öpüşme Sahneleri Geri Döndü: “Aşk Ölmedi”

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Lady of Shalott İnceleme

The Lady of Shalott: Sanatçının İzolasyonu

the batman robert pattinson

The Batman Yıldızı, Robert Pattinson’ın Oyunculuğu Hakkında Konuştu